<< poprzednia następna >>

Grupa niepełnosprawnych zawodników z Rąbienia, Kutna, Łodzi oraz Sieradza wzięła udział w Regionalnym Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, który odbył się 18 grudnia 2012 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

Organizatorem spotkania była Fundacja Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A oraz Sekcja Olimpiad Specjalnych działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu. F.O.S.A. nie tylko w znacznym stopniu pomogła w realizacji przedsięwzięcia, ale też ufundowała nagrody, medale i statuetki.

Trójbój siłowy jest to sport, który polega na podniesieniu jak największej wagi w jednej z trzech konkurencji: wyciskaniu, martwym ciągu lub przysiadzie. Konkurenci oceniani są wg kryterium podniesionej wagi.

- Mając na względzie szczególne predyspozycje osób biorących udział w zawodach, zależało nam, aby ich przygotowanie, które wymaga od zawodników bardzo dużego wysiłku i zaangażowania, systematyczności i odpowiedniej diety, zostało docenione i nagrodzone, co też się stało dzięki jednemu z organizatorów czyli Fundacji F.O.S.A. i sponsorom wśród których jest spółka PGKiM z Aleksandrowa Łódzkiego – mówi Dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Wojciech Łukaszewicz.

Zawodnicy z sekcji Olimpiad Specjalnych działającej w DPS w Rąbieniu już od kilku miesięcy intensywnie przygotowali się do rywalizacji pod okiem profesjonalnego trenera Krzysztofa Wiśniewskiego, instruktora kulturystyki, który na terenie Domu Pomocy Społecznej prowadzi swój Fitness Klub „DONATA”.

Zawody w trójboju siłowym kończyły całoroczny cykl imprez sportowych Olimpiad Specjalnych regionu łódzkiego. Następne zmagania uczestników w tej dziedzinie dopiero w grudniu, co nie oznacza przerwy w treningach. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i jeszcze wyższe wyniki. Trzymamy kciuki!

 

Mityngw trójbóju siłowym
18 grudzień 2012

Regionalny Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu zorganizowany przez Fundację Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A oraz Sekcję Olimpiad Specjalnych działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

więcej

Wigilia 2012
21.12.2012

Pierwsza Wigilia w tak licznym gronie zaproszonych osób, zorganizowana przez Fundację F.O.S.A. i Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

więcej

Nagroda w międzynarodowym Biennale
30.06.2012

Paweł Wielgus, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu otrzymał jedno z 9 wyróżnień w kategorii malarstwo za prace pt "Dziki" na XII Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa

więcej
Strony WWW Łódź

Design Aneta Kosin