Witamy na stronie DPS w Rąbieniu.

Serdecznie witamy na stronie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

W prowadzeniu Domu – kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego z mieszkańców, wyrozumiałością i życzliwością dając im serce i kompetencje zawodowe.

Nasz Dom jest placówką przeznaczoną dla 130 osób niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn.

Wszystkie prace i działania prowadzone w naszej placówce mają na celu stworzenie i utrzymanie dobrych warunków bytowych dla Mieszkańców oraz stworzenie atmosfery rodzinnej. Odbywa się to poprzez zatrudnianie wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, który gwarantuje sumienność,i uczciwość w realizacji obowiązków i zadań wynikających z opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Jesteśmy Domem zapewniającym Mieszkańcom całodobową opiekę oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, społecznych w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu.

Uważamy, że życie w instytucji wcale nie powinno być nudne i szare, a może być pełne barw. Wszystko zależy od otoczenia, fachowej opieki oraz stanu psychicznego mieszkańca, dlatego w Domu Pomocy w Rąbieniu staramy się stworzyć jak najlepsze warunki. Staramy się pokazać naszym mieszkańcom radosne strony życia, umiejętnie wspierać ich duchowo i zachęcać do udziału w zajęciach terapeutycznych, malarskich, bajkoterapii, kulturystycznych, wycieczkach krajoznawczych, piknikach czy zabawach okolicznościowych.

Zapraszamy gorąco do naszego Domu, mając nadzieję , że poszerzycie Państwo grono przyjaciół naszego Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

Nowy rok 2013, nowa odsłona naszego DPS.
Od dnia 1 stycznia 2013 roku Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu prowadzony jest przez Fundację Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A.

Mityngw trójbóju siłowym
18 grudzień 2012

Regionalny Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych, na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu zorganizowany przez Fundację Osób Społecznie Aktywnych F.O.S.A oraz Sekcję Olimpiad Specjalnych działającą przy Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

więcej

Wigilia 2012
21.12.2012

Pierwsza Wigilia w tak licznym gronie zaproszonych osób, zorganizowana przez Fundację F.O.S.A. i Dom Pomocy Społecznej w Rąbieniu.

więcej

Nagroda w międzynarodowym Biennale
30.06.2012

Paweł Wielgus, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Rąbieniu otrzymał jedno z 9 wyróżnień w kategorii malarstwo za prace pt "Dziki" na XII Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Fundację Sztuki Osób Niepełnosprawnych z Krakowa

więcej
Strony WWW Łódź

Design Aneta Kosin